Vejos - žolės pjovimas, želdinių priežiūra

Didžiąją dalį kiemo grožio lemia gerai prižiūrėta veja. Išpuoselėta ir graži veja – tai tikra kiemo puošmena, kuri kasdieną džiugina šeimininkų akis, bei traukia svečių žvilgsnius. Gerai prižiūrėta veja išryškina kieme augančių dekoratyvinių augalų grožį, pabrėžia jų kompozicijas.

Tačiau norint, kad graži veja puoštų Jūsų kiemą, būtina ją nuolat prižiūrėti, ankstyva pavasari aeruoti, laistyti pagal poreikį, reguliariai pjauti, naikinti piktžoles bei tręšti. Tik taikant visas priemones veja visada atrodys nepriekaištingai tvarkinga.

Mes siūlome profesionalią vejos priežiūrą atsižvelgiant į kliento poreikius ir reikalavimus. Veją pjauname specialiomis vejapjovėmis, didelius plotus – vejos traktoriukais, sklypo pakraščius – trimeriu. Nupjautą žolę klientams pageidaujant surenkame.

Vejos aeracija

Suplūktoje žemėje augalams sunku augti, vanduo sunkiai įsigeria į gruntą, todėl šaknys auga prasčiau. Dėl susidariusio vandens pertekliaus dirvoje ima trūkti deguonies, o tai augalams taip pat ne į naudą. Suplūktą dirvą reikia išpurenti. Tai daroma naudojant specialius aeratorius su akėtvirbaliais. Tokie aeratoriai dirvoje įspaudžia maždaug 7,5 cm gylio cilindro formos skylutes. Į paviršių iškelti augalų likučiai surenkami arba paliekami vejoje. Maždaug per savaitę šie likučiai suyra ir užpildo skylutes. Išpurenus dirvą, šaknys geriau auga, padidėja laidumas vandeniui, žolė tampa atsparesnė sausrai ( nes šaknys prasiskverbia giliau ). Veiksmingesnis tampa trąšų poveikis. Žymiai pagerėja sąlygos žolei augti. Giliai aeruoti galima tik tada, kai žolė yra gražiai suvešėjusi. Nepatartina aeruoti sausuoju metų laiku arba esant nepalankioms oro sąlygoms.

Vejos tręšimas

Intensyviai naudojamoms vejoms dirvoje esančių maisto medžiagų paprastai nepakanka, todėl dirvą būtina tręšti ne tik prieš žolių sėją, bet ir vejos naudojimo metais. Trąšos sustiprina žolių krūmijimąsi, palaiko lapų spalvos intensyvumą, pratęsia žaliavimą iki vėlyvo rudens. Jos prailgina žolyno amžių ir padidina žolių atsparumą sausrai. Todėl veja lieka geros būklės, net jei dirvoje trūksta drėgmės. Trąšos padeda naikinti piktžoles ir samanas, slopina ankštinių žolių augimą.

Turite klausimų apie sodybų aplinkos įrengimą ir įvairiu paslaugu kainas? Skambinkite telefonu +370 600 66 004 arba rašykite el. paštu info@sodybuprieziura.com – mielai pakonsultuosime!